سومین گردهمایی استارتاپی با موضوع بازی

دورهمی سوم TimeToStartup به محوریت استارتاپ های Game در تاریخ 13/09/97 در سالن اجتماعات شرکت توسعه تجارت آوان برگزار گردید. در ادامه این مطلب اتفاقات و مطالبی که در این دورهمی مطرح شد را با هم مرور خواهیم کرد.

دورهمی در ساعت 4:15 و با خوش آمد گویی آقای مهندس شهسوار، مدیر اجرایی شرکت توسعه تجارت آوان آغاز شد. ایشان ضمن معرفی برنامه های جدیدی که در استودیوی استارتاپی TimeToStartup برای کارآفرینان جوان تدارک دیده شده، اشاره ایی به اهداف کلی پروژه TimeToStartup داشتند.

اما اینبار هم مانوئل اوهانجانیانس در دورهمی به عنوان سخنران حضور داشت ولی نه برای صحبت در مورد E-Seminar، بلکه به عنوان مشاور و منتور حوزه استارتاپ ها از اصول راه اندازی و باید ها و نباید های استارتاپ ها، مخصوصن استارتاپ های حوزه ی بازی و سرگرمی، صحبت کرد و مطالب خوبی رو ارائه داد که مورد استقبال حضار هم قرار گرفت. آقای مانوئل که یکی از مشاورین و منتورهای TimeToStartup هست، همین ماه و از تاریخ 20 آذر یک دوره تحت عنوان “راه اندازی استارتاپ از ایده تا ورود به بازاررو در مجموعه آوان برگزار خواهد کرد که میتونید از طریق این لینک از عناوین دوره آگاه بشید و ثبت نام نمایید.

بعد از آقای مانوئل، همکاران مجموعه چارخونه با حضور پشت تریبن به معرفی امکانات ارائه شده در مارکت چارخونه و همچنین توضیح در مورد سرویس جدید پرداخت اشتراکی که چارخونه برای اپلیکیشن های موبایلی ایجاد کرده پرداختند. دوستان عزیز این موجوعه هدایای تبلیغاتی هم تدارک دیده بودند که به حضار تقدیم شد.

مثل همیشه و طبق رسم دورهمی های TimeToStartup دو زمان پذیرایی و شبکه سازی در نظر گرفته شده بود که این بار هم با توجه به حضور موسسین بازی های موفق موبایلی در بین شرکت کنندگان، زمان شبکه سازی بسیار پر حرارت و مفید برگزار شد.

فضای کافی شاپی زیبای طراحی شده در مجموعه آوان همیشه یکی از محل های جذاب برای شبکه سازی بوده و اینبار هم همینطور بود.

بعد از زمان شبکه سازی نوبت به قسمت جدیدی بود که از این دورهمی به برنامه های ما اضافه شده و قصد داریم به یکی از بخش های همیشگی و ثابت دورهمی ها  مون تبدیلش کنیم. پنل پرسش و پاسخ از استارتاپ ها و فعالین اکو سیستم. این پنل رو که آقای مانوئل مدیریت کرد بسیار گرم و مفید اجرا شد. در این پنل بنیان گذاران سه استارتاپ حوزه بازی و سرگمی حضور داشتند. از بازی  موفق کوئز آو کینگز  جناب آقای امیر حسین ناطقی، از بازی جذاب فروت کرفت آقای علی نادعلیزاده و از بازی مهیج پسر خوانده آقای محمد زهتابی در کنار آقای مانوئل در مورد نحوه شکل گیری بازی ها، تکنیک های هدف گذاری بازار در یک استارتاپ Game محور، بخش بندی و طیف بندی بازیکنان و نحوه پیاده سازی Business Model در این دست استارتاپ ها و کلی مطلب جذاب دیگه رو مطرح کردند و تجاربشون رو با حضار به اشتراک گذاشتند. میهمانان و شرکت کننده ها هم کلی سوال داشتند که با توجه به طولانی شدن پنل دوستان با حوصله سعی کردند که به همه سوالات پاسخ بدن اما مجموعه سوالات در زمان شبکه سازی دوم هم ادامه پیدا کرد و همکاران ما با افتخار تا حدود ساعت 10 میزبان عزیزان شرکت کننده بودند.

باید اذعان کنیم که پنل پرسش و پاسخ از حد انتظارات خودمون هم بهتر برگزار شد و تقریبا همه راضی بودن و استفاده کردن. طبق مساعدتی که مدیریت مجموعه آوان انجام دادند، انشالله این بخش از دورهمی رو در نشست های بعدی هم ادامه خواهیم داد.

بخش آخر دورهمی سوم هم جدید بود و غافلگیر کننده. در این بخش یه قرعه کشی انجام شد که به 3 نفر از حضار به عنوان جایزه، تخفیف ویژه شرکت در دوره های کارآفرینی TimeToStartup  و همینطور به یک نفر از عزیزان هم به قید قرعه 1 ربع سکه بهار آزادی  تقدیم شد. این بخش جدید هم انشالله در دورهمی های بعدی ادامه پیدا خواهد . البته این قرعه کشی و جوایز هم در کانال Instagram  مجموعه  به آدرس @TimeToStartup اجرا میشه  که دعوت میکنیم در این کانال هم عضو بشین تا از نشست ها و کارگاه های آموزشی ما و همینطور کلی مطلب جذاب دیگه در حوزه استارتاپ مطلع بشین.

اما چند تا مطلب قابل توجه از این دورهمی:

در این این دورهمی آقای آرمان صفایی نویسنده کتاب موفق مدل های استارتاپی  ، میهمان ویژه بودند و با حضور ایشون دورهمی گرم تر شد.

ظرفیت دورهمی تقریبا از یک هفته قبل  پر شده بود، به همین دلیل از هیمن الان برای دوره همی بعدی ما ثبت نام کنید.

با توجه به حضور حدود 50 نفر در هر دورهمی، فضای خوبی برای معرفی محصولات و خدمات حوزه استارتاپی فراهم شده و در این دورهمی هم از این فضا به خوبی استفاده شد. لذا چنانچه عزیزان مایل هستند تا در همایش های بعدی ما تحت عنوان اسپانسر حضور داشته باشند و یا محصولات و خدمات خودشون رو در استند های ما قرار بدن می تونن با شماره های دفتر تماس بگیرن تا هماهنگی های بعدی انجام بشه.

قرعه کشی آخر شب درسته 4 تا برنده داشت ولی هم فضا رو خیلی شاداب کرد و هم استقبال خوبی ازش شد.

در پایان هم لازم هست اشاره بشه که دورهمی بعدی TimeToStartup تحت عنوان استارتاپ و کارآفرینان زن در تاریخ 16 دی ماه برگزار خواهد شد.