سومین گردهمایی استارتاپی با موضوع بازی

دورهمی سوم TimeToStartup به محوریت استارتاپ های Game در تاریخ 97/9/13 در سالن اجتماعات شرکت توسعه تجارت آوان برگزار گردید. در ادامه این مطلب اتفاقات و مطالبی که در این دورهمی مطرح شد را با هم مرور خواهیم کرد.

دورهمی در ساعت 4:15 و با خوش آمد گویی آقای مهندس شهسوار، مدیر اجرایی شرکت توسعه تجارت آوان، آغاز شد. ایشان ضمن معرفی برنامه های جدیدی که در استودیوی استارتاپی TimeToStartup  برای کارآفرینان جوان تدارک دیده شده، اشاره ایی به اهداف کلی پروژه TimeToStartup داشتند.

اما این بار هم مانوئل اوهانجانیانس در دورهمی به عنوان سخنران حضور داشت ولی نه برای صحبت در مورد E-Seminar، بلکه به عنوان مشاور و منتور حوزه استارتاپ ها از اصول راه اندازی و باید ها و نباید های استارتاپ ها، مخصوصا استارتاپ های حوزه ی بازی و سرگرمی، صحبت کرد و مطالب خوبی رو ارائه داد که مورد استقبال حضار هم قرار گرفت. آقای مانوئل که یکی از مشاورین و منتورهای TimeToStartup هست، همین ماه و از تاریخ 20 آذر یک دوره تحت عنوان ” راه اندازی استارتاپ از ایده تا ورود به بازار” رو در مجموعه آوان برگزار خواهد کرد که می توانید از طریق این لینک از عناوین دوره آگاه شوید و ثبت نام نمایید.

بعد از آقای مانوئل، همکاران بازار جامع محتوای دیجیتال چارخونه با حضور پشت تریبون به معرفی امکانات ارائه شده در مارکت چارخونه و همچنین توضیح در مورد سرویس جدید پرداخت اشتراکی که چارخونه برای اپلیکیشن های موبایلی ایجاد کرده پرداختند. دوستان عزیز این مجموعه هدایای تبلیغاتی هم تدارک دیده بودند که به حضار تقدیم شد.

مثل همیشه و طبق رسم دورهمی های TimeToStartupدو زمان پذیرایی و شبکه سازی در نظر گرفته شده بود که این بار هم با توجه به حضور موسسین بازی های موفق موبایلی در بین شرکت کنندگان، زمان شبکه سازی بسیار پر حرارت و مفید برگزار شد.

فضای کافی شاپی زیبای طراحی شده در مجموعه آوان همیشه یکی از محل های جذاب برای شبکه سازی بوده و اینبار هم همینطور بود.

بعد از زمان شبکه سازی نوبت قسمت جدیدی بود که از این دورهمی به برنامه های ما اضافه شده است: پنل پرسش و پاسخ از استارتاپ ها و فعالین اکو سیستم. این پنل رو که آقای مانوئل مدیریت کردند بسیار گرم و مفید اجرا شد. در این پنل بنیان گذاران سه استارتاپ حوزه بازی و سرگرمی حضور داشتند. جناب آقای امیر حسین ناطقی از بازی  موفق کوئیز آو کینگز، آقای علی نادعلیزاده از بازی جذاب فروت کرفت  و  آقای محمد زهتابی از بازی مهیج پسر خوانده در کنار آقای مانوئل در مورد نحوه شکل گیری بازی ها، تکنیک های هدف گذاری بازار در یک استارتاپ Game محور، بخش بندی و طیف بندی بازیکنان و نحوه پیاده سازی Business Model در این نوع استارتاپ ها و سایر مطالب جالب دیگر صحبت کردند و تجارب خود را با حضار به اشتراک گذاشتند. میهمانان و شرکت کنندگان هم سوالات زیادی داشتند که با توجه به طولانی شدن پنل، دوستان با حوصله سعی کردند که به همه سوالات پاسخ دهند اما مجموعه سوالات در زمان شبکه سازی دوم هم ادامه پیدا کرد و همکاران ما با افتخار تا حدود ساعت 10 میزبان عزیزان شرکت کننده بودند.

همانطور که اشاره کردیم یکی از بخش های جدید دورهمی، پنل پرسش و پاسخ بود که با استقبال زیاد شرکت کنندگان روبه رو شد. با توجه به جذاب بودن این بخش، پنل پرسش و پاسخ در دورهمی های بعدی به عنوان یکی از بخش های اصلی ادامه خواهد یافت.

بخش آخر دورهمی سوم هم جدید و غافلگیر کننده بود. در این بخش یه قرعه کشی انجام شد که به 3 نفر از حضار به عنوان جایزه، تخفیف ویژه شرکت در دوره های کارآفرینی TimeToStartup  و همینطور به یک نفر از عزیزان هم به قید قرعه 1 ربع سکه بهار آزادی اهدا شد. این بخش جدید هم در دورهمی های بعدی ادامه پیدا خواهد داشت. البته این قرعه کشی و جوایز هم در صفحه اینستاگرام  مجموعه  به آدرس @TimeToStartup اجرا می شود  که دعوت می کنیم در این صفحه عضو شوید تا از نشست ها و کارگاه های آموزشی ما و همینطور کلی مطلب جذاب دیگه در حوزه استارتاپ مطلع گردید.

اما چند تا مطلب قابل توجه از این دورهمی:

در این این دورهمی آقای آرمان صفایی نویسنده کتاب موفق مدل های استارتاپی، میهمان ویژه بودند و با حضور ایشون دورهمی گرم تر شد.

با توجه به اینکه ظرفیت دورهمی تقریبا از یک هفته قبل پر شده بود ، برای دورهمی های بعدی ما بهتر است زودتر ثبت نام کنید.

با توجه به حضور حدود 50 نفر در هر دورهمی، فضای خوبی برای معرفی محصولات و خدمات حوزه استارتاپی فراهم شده و در این دورهمی هم از این فضا به خوبی استفاده شد. لذا چنانچه عزیزان مایل هستند تا در همایش های بعدی ما تحت عنوان اسپانسر حضور داشته باشند و یا محصولات و خدمات خودشون رو در استند های ما قرار بدهند می توانند با شماره های دفتر تماس بگیرند تا هماهنگی های بعدی انجام شود.

اگرچه قرعه کشی در پایان دورهمی  4 برنده داشت ولی هم فضا رو خیلی شاداب کرد و هم با استقبال خوبی رو به رو شد.

در پایان هم لازم هست اشاره بشه که دورهمی بعدی TimeToStartup تحت عنوان استارتاپ و کارآفرینان زن در تاریخ 16 دی ماه برگزار خواهد شد.