تفاوت Best Practice و Good Practice و Benchmark

 

Best Practice, Goals achievement, Good Practice, بهروش

 

شرکتی را فرض کنیم که در حوزه ی فروش اینترنتی کالا فعالیت دارد و یکی از کارمندان آن روزانه وظیفه ی جمع آوری سفارشات، دسته بندی و ارائه ی درخواست ها به واحد انبار را برعهده دارد. این فرد براساس انجام یکسری امور تکراری، پس از مدتی رفته رفته در فرآیند کاری خود تجربه ای بدست می آورد که این تجربه بر اساس تکرار را به اصطلاح، Practice می نامیم. افراد مختلف در سازمان ها اعم از فرد مذکور، پس از تکرار فعالیت های روزمره، بعد از مدتی بر اساس منطق و هوش ذاتی خود، فرایندها را به روش های مناسب و بهینه انجام می دهند و در اصطلاح انجام کار مربوطه از طریق Good Practice صورت می گیرد.
با رشد و توسعه ی سازمان ها و فرآیندهای داخل آنها، محققان شروع به تحلیل و یافتن بهترین روش انجام کارها از میان راهکارهای موجود شدند که در نهایت یکسری روشهای استاندارد شده معرفی نمودند که امروزه آنها را به عنوان بهروش یا همان Best Practice می شناسیم.
همزمان با تحقیق در راستای یافتن بهروش ها، برای تحلیل و بررسی هر فرآیند و پروسه، یکسری استانداردها بعنوان مرجع اندازه گیری مشخص شده است که بسته به نیاز میتوانیم کاری که در حال انجام آن هستیم را با حالات ممکن و بهینه طبق این استانداردهای موجود مقایسه و نهایتا با آنها هم راستا کنیم، این استانداردها را نیز Benchmark می نامیم.
در حال حاضر محققان مطالعه ی خود را جهت یافتن Best Practice های کلی وجامع برای صنایع مختلف پیشبرده و علاوه بر حوزه ی IT، در زمینه های دیگر نیز ورود داشته اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *