پنج استراتژی اصلی بازاریابی برای هر استارتاپ

همه ما می دانیم که بازاریابی برای همه کسب و کارها ضروری است، اما برای استارتاپ های جدید مهم تر است. تا زمانی که افراد در مورد استارتاپ شما و آنچه که ارائه می دهید، اطلاعی نداشته باشند، احتمالا محصولات و خدمات شما را نخواهند خرید. در این مقاله پنج استراتژی اصلی بازاریابی برای هر استارتاپ را معرفی می کنیم که می تواند باعث شناخت بهتر استارتاپ ها شود.

همه ما می دانیم که بازاریابی برای همه کسب و کارها ضروری است، اما برای استارتاپ های جدید مهم تر است. از آنجایی که بازاریابی برای استارتاپ نقش منحصر به فردی دارد، این راهنما برای بنیانگذاران نقطه شذوع خوبی خواهد بود. همانطور که کسب و کار شما رشد می کند و حضور خود را گسترش می دهید، ممکن است مشتریان از طریق تبلیغات دهان به دهان جذب شوند. با این حال، تا قبل از این اتفاق، استراتژی های بازاریابی زیر را برای گسترش نام استارتاپ خود اولویت بندی کنید.استراتژی بازاریابی

پنج استراتژی اصلی بازاریابی برای هر استارتاپ

 

1. ارسال ایمیل

بازاریابی ایمیل یک استراتژی ضروری با هزینه کم یا بدون هزینه برای جذب مشتریان به استارتاپ است. هنگامی که شما یک چشم انداز یا آدرس ایمیل مشتری دارید، می توانید او را به ایمیل خود ارسال کنید تا بتوانید استارتاپ خود را ترویج دهید.

برای استفاده از این استراتژی بازاریابی، ابتدا باید آدرس ایمیل های مورنظر خود را جمع آوری کنید. اگر شما یک وب سایت برای استارتاپ خود دارید، در نظر بگیرید که فرم ثبت نام خبرنامه را روی آن قرار دهید. به طور خلاصه، شما می توانید آدرس ایمیل مشتریان را به طور مستقیم از خود آن ها درخواست کنید. نکته کلیدی که باید به یاد داشته باشید این است که شما باید ایمیل های خود را با محتوای غیر تجاری مانند راهنمایی، چگونگی مقالات، فیلم ها و مinfographics متنوع کنید. اگر فقط ایمیل های تبلیغاتی ارسال کنید، مشترکین احتمالا دریافت خبرنامه را لغو خواخند کرد.

 

2. یک وبلاگ بسازید

وبلاگ نویسی یک استراتژی قدرتمند است که می تواند به استارتاپ شما کمک کند تا آنچه که لازم است ارائه دهید. یک گزارش نشان داد که کسب و کار با وبلاگ ها  126٪ طرفدار بیشتر از رقبای بدون وبلاگ خود پیدا می کنند. با یک وبلاگ، شما می توانید استارتاپ خود را به عنوان یک منبع پیشرو ارائه دهید، در حالی که همچنین به سایت خود ترافیک جستجوی طبیعی جذب می کنید.

راز ایجاد یک وبلاگ کسب و کار موثر، انتشار مطالبی است که مخاطبان شما میخواهند آن را بخوانند. اگر مطالب وبلاگ موثر و ارزشمند باشد، موتورهای جستجو با رتبه بندی وبلاگ شما در بالای نتایج جستجو، به شما پاداش خواهند داد. و هنگامی که وبلاگ شما در رتبه بالاتری باشد، بازدیدکنندگان بیشتر جذب خواهند شد – به این معنی که افراد بیشتری در مورد استارتاپ شما یاد خواهند گرفت.

 

3. پست در رسانه های اجتماعی

آمارها نشان میدهند که بیش از 2/4 میلیارد نفر از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند، بنابراین مهم است که این کانال را به استراتژی بازاریابی استارتاپ خود اضافه کنید. همانطور که کسب و کار شما در رسانه های اجتماعی رشد می کند، افراد بیشتری آن را می بینند و به رسمیت می شناسند. علاوه بر این، بیشتر شبکه های رسانه های اجتماعی، از جمله فیس بوک، توییتر و Pinterest، برای ترافیک و در معرض دید مردم قرار گرفتن از صاحبان کسب و کار هزینه دریافت می کنند. برای مثال، با استفاده از تبلیغات فیس بوک، می توانید آگهی هایی را که در بخش خبری کاربران یا در ستون سمت راست وب سایت فیس بوک ظاهر می شود ایجاد کنید.

بیش از یک صفحه شبکه اجتماعی برای کسب موفقیت در بازاریابی رسانه های اجتماعی لازم است. شما باید با مطالب سرگرم کننده و  مورد علاقه کاربران به آن ها دلیلی برای دنبال کردن صفحاتتان بدهید. هنگامی که شما فالورهای خود را جذب کردید، باید با پاسخ دادن به سوالات و نظرات، آنها را تشویق کنید تا به پیگیری صفحات اجتماعی شما ادامه دهند.

4. از تبلیغات موتور جستجو استفاده کنید

تبلیغات موتور جستجو به کانال تبلیغاتی محبوبی برای استارتاپ تبدیل شده است. این امکان اجازه می دهد تا صاحبان کسب و کار به سمت موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ روی بیاورند. Google AdWords و Bing Ads یکی از پیشگام ترین سرویس های جستجو هستند که هر دو از هدفمندسازی کلمات کلیدی با مدل هزینه به ازای هر کلیک (CPC) استفاده میکنند. با استفاده از هر یک از این شبکه ها، شما می توانید تبلیغات سفارشی را برای استارتاپ خود ایجاد کنید که در نتایج جستجو ظاهر می شود، زمانی که کسی برای یک کلمه کلیدی مرتبط با کسب و کار شما جستجو می کند. برای مثال، اگر شما شروع به فروش نرم افزار سایبری امنیتی Enterprise-grade کنید، می توانید کلمات کلیدی مانند “امنیت سایبری برای شرکت”، “نرم افزار سایبری امنیتی سازمانی” و “شرکت ضد تروجان” را هدف قرار دهید.

جذاب ترین ویژگی تبلیغات موتور جستجو ، مدل قیمت گذاری CPC آن است که در آن فقط زمانی که فردی روی تبلیغات خود کلیک می کند، فقط هزینه می شود. ده هزار کاربر ممکن است آگهی شما را ببینند، اما اگر هیچ کس روی آن کلیک کند، بنابرین هزینه ای پرداخت نشده است. مطمئنا اگر تبلیغات مرتبط و جذاب را ایجاد کنید، شما مقدار زیادی از کلیک ها را تولید می کنید، اما شما هنوز تنها وابسته به کلیک هستید. برای بازده بیشتر سرمایه گذاری (ROI)، فرآیند بهینه سازی تبلیغات موتور جستجو را  ساده کنید.

 

5. حامی یک رویداد باشید

در نهایت، حمایت از رویداد محلی می تواند به دیده شدن بیشتر استارتاپ شما کمک کند. شما به برگزارکنندگان رویداد هزینه کمتری برای حمایت مالی و تبلیغ کسب و کار خود با علائمی مانند ایستگاه، آگهی ها، غرفه ها و دیگر ابزار بازاریابی در رویداد را پرداخت می کنید. این یک توافق دوجانبه سودمند است که با اجرای صحیح، محرک فروش بیشتر می شود.

صاحبان کسب و کار باید از رویدادهای مربوط به فعالیت ها یا محصولات خود حمایت کنند. برای مثال، اگر شما شروع به فروش نرم افزار ضد تروجان کنید، شاید شما بتوانید از امنیت سایبری و سایر رویدادهای فناوری اطلاعات (IT) حمایت کنید.

نکته پایانی: اجازه ندهید سهم بازار استارتاپ شما به بازار رقبا کشیده شود. این پنج راهکار ذکر شده را برای ترویج کسب و کار خود و تولید بیشتر در نظر بگیرید.

برگرفته از سایت https://www.forbes.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *