بیزینس پلن یا طرح کسب و کار

تعریف بیزینس پلن یا طرح کسب و کار

اگر تاکنون یک ایده کسب و کار شامل حداقل وظایف مورد نیاز برای انجام کار را بر روی کاغذ نوشته اید، در واقع یک بیزینس پلن یا طرح کسب و کار نوشته اید. بیزینس پلن برای این است که بفهمیم کسب و کار ما چگونه کار می کند و چطور می تواند موفق باشد.

معمولاٌ بیزینس پلن بیشتر از یک لیست کاغذی است. گاهی اوقات بهتر است بیزینس پلن را در یک صفحه بنویسیم. در عمل یک بیزینس پلن می تواند شامل استراتژی متمرکز، نقاط عطف برای پیگیری وظایف و مسئولیت ها و پیش بینی های مالی اصلی لازم برای برنامه ریزی بودجه و هزینه های مورد نیاز می باشد.

یک بیزینس پلن رسمی شامل خلاصه اجرایی، مرور کلی شرکت، برخی اطلاعات درباره محصولات و خدمات، یک لیست از نقاط عطف شرکت، برخی اطلاعات درباره هر عضو از تیم مدیریت و نقش آن ها در شرکت و جزئیات برنامه های شرکت می باشد. هر کدام از این موارد ذکر شده می تواند به تنهایی بخشی از یک طرح کسب و کار باشد.

طرح کسب و کار

بازبینی بیزینس پلن

مهم ترین بخش در بیزینس پلن برنامه بازبینی آن می باشد. یک کسب و کار واقعی همیشه اشتباه دارد، بنابراین باید برای مرور و اصلاح آن برنامه ریزی شود. متاسفانه بسیاری از مردم فکر می کنند که بیزینس پلن فقط برای شروع یک کسب و کار و توجیه درخواست وام لازم است. اما بیزینس پلن برای اجرای کسب و کار نیز ضروری است. به عنوان مثال وقتی می خواهیم بدانیم وام و سرمایه گذار جدید لازم است یا خیر، باید طرح کسب و کار جامعی طراحی کرده باشیم. در واقع کسب و کارهای موجود باید یک طرح کسب و کار داشته باشند که آن ها را هم زمان با تغییر شرایط و فرصت های جدید حفظ کرده و به روز نگه دارد.

چه کسانی به بیزینس پلن نیاز دارند؟

در صورتی که شما به صورت فردی برای کسب درآمد بیشتر یک کسب و کار راه اندازی کرده اید، می توانید از بیزینس پلن صرف نظر نمائید. اما اگر در حال شروع کسب و کار مهم تری هستید که احتمالاٌ زمان، پول و منابع قابل توجهی مصرف می کند به یک بیزینس پلن مناسب نیاز دارید. زمانی که در کسب و کار خود جدی هستید داشتن یک بیزینس پلن برای موفقییت شما حیاتی است.

BussinessPlan

 

کسب و کارهای استارتاپی

بیزینس پلن ها در تمام مراحل شروع، شکل گیری و رشد استارتاپ ها بسیار حائز اهمیت خواهند بود. کاربرداصلی بیزینس پلن کمک به بنیانگذاران است تا برنامه ریزی غیرقابل اعتماد خود را به بخش های با معنایی مانند طرح ریزی فروش، بودجه مصرفی، نقاط عطف و وظایف تقسیم کنند. آنچه که واضح است در ابتدا بدون مشخص بودن فروش های طرح ریزی شده، هزینه ها و زمان پرداخت ها نمی توان تعیین کرد چه مقدار پول و زمان لازم است. بنابرین بیزینس پلن برای استارتاپ ها لازم است تا بتوانند سرمایه گذاران، بانک ها،دوستان و یا حتی خانواده خود را متقاعد کنند که پول خود را در اختیار آن ها  قرار داده و ریسک آن را بپذیرند.

کسب و کارهای موجود

کاربرد بیزینس پلن ها فقط برای استارتاپ هایی که درحال ایجاد کسب و کار جدید هستند نمی باشد. بلکه کسب و کارهای موجود از بیزینس پلن برای مدیریت و هدایت کسب و کار استفاده می نمایند. بیزینس پلن ها علاوه بر فراهم نمودن امکان شناخت تغییرات در بازارهای مرتبط و استفاده از فرصت های جدید، شرایطی را برای تقویت استراتژی، ایجاد معیارها، مدیریت مسئولیت ها و اهداف ایجاد می کنند. علاوه بر آن پیگیری نتایج و مدیریت منابع شامل گردش پولی را به وجود می آورند. آن ها همچنین یک برنامه ریزی برای مرور منظم ، ایجاد بازخورد مناسب و اصلاح کسب و کار را انجام می دهند.

 

تحقیقات نشان می دهد بنگاه های اقتصادی ای که بیزینس پلن خود را می نویسند و برای مدیریت کسب و کارشان استفاده می کنند 30% عملکرد بهتری نسبت به رقبای خود در بازار دارند. در یک مطالعه که اخیرا از پروفسور آندرو بروک، مدیر موسسه فعالیت های کارآفرینی و اقتصاد در دانشگاه مدیریت کرانفیلد، منتشر شده اثبات می کند که یک بیزینس پلن قوی برای کسب و کارهای موجود می تواند ثمره رقابتی باشد که باعث رشد سریع و نوآوری بیشتر می شود. برخلاف سند استاتیک، بیزینس پلن ها در کسب و کارهای موجود ابزارهای دینامیکی هستند که برای کشف مسیر بهینه ی توسعه و رشد و شناسایی مشکلات قبل از اینکه کسب و کار از مسیر اصلی خود خارج شود، استفاده می شوند.

 

انواع بیزینس پلن ها

بیزینس پلن تک صفحه ای

یک بیزینس پلن تک صفحه ای ، خلاصه ای از کسب و کار شما در یک صفحه است. البته به این معنی نیست که اندازه فونت بسیار کوچک است یا اطلاعات زیادی در یک صفحه خلاصه می شود. بلکه به این معنی است که کسب و کار به صورت مستقیم، دقیق و مختصر  بیان شده است.

 

یک بیزینس پلن تک صفحه ای می تواند دو هدف را دنبال نماید:

1) ابزار مناسبی برای معرفی کسب و کار به سرمایه گذاران بالقوه محسوب می شودکه وقت زیادی برای مطالعه دقیق بیزینس پلن های جامع ندارند.

2) بیزینس پلن تک صفحه ای برای ورود به کسب و کار و شرکت هایی که در مراحل اولیه فعالیت خود هستند بسیار عالی است. اما در مراحل بعدی یک طرح دقیق تر از کسب و کار لازم است.

 

بیزینس پلن داخلی

بیزینس پلن داخلی با بیزینس پلن رسمی که برای ارائه در خارج از سازمان استفاده می شود متفاوت است. بیزینس پلن داخلی بر استراتژی کسب و کار، نقاط عطف، معیارها، بودجه و پیش بینی ها تمرکز می کند. البته این برنامه شامل برنامه بازبینی ماهانه و انجام اصلاحات است. بیزینس پلن داخلی از ذکر جزئیات درباره تاریخچه شرکت و تیم مدیریت که همه کارکنان شرکت از آن مطلع هستند صرف نظر می کند.

بیزینس پلن خارجی

بیزینس پلن خارجی یک بیزینس پلن رسمی مستند شده است. این اسناد توسط افراد خارج از سازمان و به منظور کسب اطلاعات در مورد کسب و کار مطالعه می شود. رایج ترین کاربرد این نوع بیزینس پلن این است که سرمایه گذاران را متقاعد می سازد تا بر روی یک کسب و کار سرمایه گذاری کنند. کاربرد دیگر آن در پشتیبانی از درخواست وام است. در حالت های  خاص نیز از این نوع بیزینس پلن برای استخدام، آموزش یا جذب کارکنان استفاده می گردد.

انتخاب بیزینس پلن مناسب برای کسب و کار

با توجه به اینکه بیزینس پلن ها برای اهداف گوناگونی به کار می روند ممکن است به اشکال مختلفی تدوین شوند. شما پیش از هر چیز باید درباره مخاطبان خود و اهداف برنامه خود فکر کنید. بیزینس پلن براساس مخاطب و نوع بیزینس شکل می گیرد. به عنوان مثال اگر شما در حال ساخت یک شرکت بیوتکنولوژی هستید برنامه های شما بیشتر به جزئیات فرآیندهای دولتی اختصاص پیدا می کند. اگر شما در حال تهیه ی یک بیزینس پلن برای رستوران هستید جزئیات مکان ممکن است جزو عوامل حیاتی باشد. بیزینس پلن ها می توانند در طول، جزئیات و نحوه ارائه با هم متفاوت باشند. در برنامه هایی که برای خارج از شرکت طراحی نشده از زبان عامیانه  و برای ارائه به سرمایه گذار از زبان رسمی استفاده می شود. در این حالت  تمرکز بیشتر بر روی جنبه های رشد کسب و کار و تیم است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *