خرده فروشی چندکاناله (Omni-Channnel)

تجارت الکترونیکی بسیاری از راه ها را ارائه می دهد که خرده فروشان می توانند به مصرف کنندگان برسند و تجارت خود را بدون نیاز به یک فروشگاه انجام دهند. امروزه، این که هر خرده فروش قادر به فروش آنلاین نیست، تقریبا خودکشی اقتصادی است. با این حال، قبل از ورود به دنیای تجارت الکترونیک، با مزایای آن آشنا شوید.

مزایا و معایب استفاده از خرده فروشی

  • خرده فروشان آنلاین می توانند فروش و سود خود را سریع تر از تاسیس یک فروشگاه و تحمل مشکلات آن افزایش دهند؛ زیرا فروش آنلاین مزایای فروش24 ساعته روزانه، هفت روز هفته را دارد.
  • فروش آنلاین نیز اجازه می دهد تا خرده فروشان کالا خود را در هر بخشی از جهان بدون هزینه اضافی به فروش برسانند. این به این معنی است که خرده فروشان الکترونیکی می توانند به بازارهای جهانی گسترش پیدا کنند و یا یک بخش بسیار متمرکز را هدف قرار دهند مانند فروش بورکاکس به زنان میانه شرقی.

 

  • در حالی که فروشگاه کوچک خرده فروشی در خیابان اصلی هرگز رویای رقابت با خرده فروشان زنجیره ای کشور را نداشته باشد، یک فروشگاه آنلاین می تواند خود را در یک مسابقه برابر با رقبای بزرگ خود قرار دهد.

 

  • وقتی در فضای آنلاین حضور پیدا می کنید ویک پایگاه مشتریان جدید ایجاد می کنید مشتریان می توانند برند شما را بشناسند و با آن به آسانی ارتباط برقرار کنند. بیشتر ترافیک آنلاین اصلی است، به این معنی که اگر شما فروشگاه الکترونیکی خود را به درستی ایجاد کنید، مشتریان شما را بدون صرف هزینه زیاد پیدا خواهند کرد. فیس بوک، توییتر و یا دیگر پلت فرم رسانه های اجتماعی همه چیزهایی است که شما برای انتشار اخبار به آن نیاز دارید. همچنین، در حالی که تبلیغات سنتی بسیار پرهزینه است، اگر شما در تبلیغات دیجیتال شرکت کنید، هزینه جزئی است.
  • یکی از بزرگترین معایب فروش آنلاین، مبارزه مداوم امنیتی است. خریداران با ارائه اطلاعات شخصی و کارت اعتباری خود با آرامش بیشتری روبرو می شوند، اما نگرانی های امنیتی هنوز بسیاری از مصرف کنندگان را از خرید آنلاین باز می دارد.

 

  • خرده فروشان آنلاین به طور انحصاری ممکن است مجبور شوند برای ایجاد اعتماد و برقراری رابطه با مشتریان خود سخت تر کار کنند. تعامل شخصی هنگام فروش آنلاین محدود است و در فضای مجازی رقابت زیادی وجود دارد. صاحبان فروشگاه ممکن مشتریان تکراری را دشوار پیدا کنند.

 

  • همانطور که خرده فروشان آنلاین پایگاه مشتری خود را گسترش می دهند تا خریدارانی در کشورهای دیگر نیز داشته باشند، مشکلات خود در عرضه محصولات خود را افزایش می دهند. خرده فروش مسئول تمام محصولات ارائه شده است و اگر مشتری فورا محصولات خود را دریافت نکند، در نهایت خرده فروشی موظف است این مشکل را حل کند.

اهمیت خرده فروشی Omni-Channel

خرده فروشان که آنلاین می فروشند بسیار متفاوت از فروشگاه های معمولی و  سنتی برخورد می کنند. با این حال، تأکید بر روی آنچه که به عنوان خرده فروشی Omni-Channel شناخته می شود یعنی خرده فروشانی که در چندین کانال فروش دارند افزایش پیدا کرده است. امروز خرده فروش ممکن است یک فروشگاه آنلاین، و هم فروشگاه سنتی داشته باشد و شاید حتی یک فروشگاه پستی یا پست الکترونیکی باشد. مهم نیست که از چند کانال استفاده کنید، بلکه مهم ایجاد تجربه یکسان برای مشتری در هرکانال است. همچنین، نام تجاری شما باید در میان تمام کانال ها ثابت باشد.

 

خرده فروشی Omni-channel

خرده فروشی با توجه به گسترش فناوری، تغییر نیازهای مشتری و رفتار مصرف کننده همیشه درحال پیشرفت است و خرده فروشان را با مشکل مواجه می کند. در این رقابت کسانی موفق هستند که از روش های جدیدی مانند خرده فروشی Omni-Channnel استفاده می کنند.

 

در خرده فروشی Omni-Channnel مشتریان می توانند در کانال های مختلفی مانند فروشگاه های فیزیکی یا فروشگاه آنلاین یا در رسانه های اجتماعی خرید کنند، و این کانال ها به هم متصل می شود. هدف این است که مشتریان را در فضای برند حرکت دهیم، هر کانال برای افزایش فروش و مشارکت در هماهنگی با کاال های دیگر عمل می کند. این نوع خرده فروشی روی تجربه مشتری تأثیر مثبت است و حتی ثابت شده که مشتریان Omni-Channnel سی درصد بیش از مشتریان دیگر خرید می کنند.

البته باید توجه داشته باشید که شروع خرده‌فروشیOmni-Channnel موفق تنها با راه اندازی فروشگاه و حضور آنلاین شکل نمی گیرد؛ بلکه لازم است که خرده‌فروشان از روش های جدید مطابق با آخرین تکنولوژی های ارتباطی دیجیتال بهره برده و کالا موردنظر مشتریان در زمان و مکان مناسب به آن ها ارائه کنند.

خرده فروشی Omni-Channnel

خرده فروشیOmni-Channnel

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *