بدون شک، ایده پردازان جهت تحقق یک استارتاپ، بدون کسب دانش لازم در حوزه های مالی، حقوقی، منابع انسانی و … با مشکلات عمده روبرو خواهند بود. شرکت فنی – مهندسی آوان با همکاری آکادمی فاوا در قالب طرح شتابدهی Time To Startup اقدام به برگزاری گردهمایی با عنوان دورهمی فعالین عرصه استارتاپ برای بررسی نیازهای استارتاپ ها در تاریخ 20ام و 21ام شهریور ماه سال 97 نموده است. هدف از این گردهمایی ارائه ایده های جدید توسط کارآفرینان و ارتباط آنها با شبکه ی بزرگ و موفق مربیان، سرمایه گذاران و نیروهای متخصص علاقمند خواهد بود.

اولین دورهمی Time to startup در روز سه شنبه 20شهریور ماه در شرکت توسعه تجارت آوان برگزار شد.

timetostartup طرح جدیدی است که توسط شرکت توسعه تجارت آوان با هدف ارائه دانش و مهارت لازم به ایده پردازان و کارآفرینان ایجاد گردیده است که علاوه بر برگزاری رویدادها و و کارگاههای های آموزشی، اقدام به جذب و ارائه سرمایه به کارآفرینان نیز می نماید. در این راستا، کمک به استارتاپ ها در راه کسب دانش در حوزه های مالی،منابع انسانی و…از اهداف اصلی این طرح می باشد.

پس از آشنایی با روند دورهمی های Time to startup، از جناب آقای آرمان صفایی نویسنده کتاب مدل های استارتاپی دعوت شد تا در مورد اکوسیستم استارتاپی و انواع آن صحبت کردند. موانع ایجاد و خلق یک کسب و کار در شرایط فعلی کشور بخش مهم مطالب ارائه شده توسط ایشان بود که با توضیحاتی در مورد روند اصلاحی دولت و چگونگی سازگاری کسب و کارهای استارتاپی در این شرایط ادامه یافت.

د.

سخنران بعدی مهندس سینا شفیع زاده، بنیانگذار و مدیر ارشد استارتاپ نظر بازار در ضمینه تبلیغات مدرن بودند که روند ایجاد کسب و کار توسط ایشان بصورت مفصل به حضار جلسه ارائه گردید. ضمن توضیحات ایشان پرسش های حضار در مورد چگونگی شکل گیری نظربازار و رشد آن مطرح گردید که توسط ایشان پاسخ داده شد.

در ادامه جلسه زمانی به شبکه سازی با هدف تعامل افراد اختصاص داده شد.این زمان فرصت خوبی برای استفاده از تجربیات مربیان،ارتباط با کار آفرینان، سرمایه گذاران و ایده پردازان بود.

ادامه ی جلسه با ارائه مطالب توسط مهندس سهیل قدری مدیرعامل آژانس مارکتینگ لاوان پیش گرفته شد. ایشان در صحبت هایشان با ذکر مثالهای جهانی روش های نوین مارکتینگ را معرفی کرده و به بررسی آماری آنها در میزان تاثیرگذاری بر مخاطب پرداختند.

سخنرانی مهندس سعید کاسکو بنیانگذار رسانه تبلیغاتی آیمارکتور در خصوص برندینگ، هویت و ارزش آن بود که با تاکید بر شروع برندسازی در همان ابتدای تحقق ایده همراه بود.  چگونگی اثرگذاری عوامل مختلف بر یک برند از مطالبی بود که با ذکر مثالهای کاربردی در طول ارائه ایشان ادامه یافت.

در ادامه اولین دورهمی، به معرفی و تبادل تجربه دو استارتاپ پرداخته شد.

نماینده استارتاپ اول مهندس مهراد معین مدیرعامل لوکسین تک پس از معرفی استارتاپ خود، تجربیات خود را در مورد یک استارتاپ سخت افزاری ارائه نموده و مشکلات و موارد پیش روی خود در این مسیر را مطرح نمودند. ایشان در ادامه با معرفی کتابهایی مفید با موضوع استارتاپ صحبتهای خود را به پایان رساندند.

نماینده استارتاپ بعدی در این رویداد، جناب آقای مهدی خادمی مقدم بنیانگذار اسپید بودند که پس از معرفی استارتاپ خود،به ارائه راهکارهایی برای داشتن یک استارتاپ موفق پرداختند.

اولین رویداد استارتاپی شرکت توسعه تجارت آوان پس از شبکه سازی و صحبتهای حضار، که تصاویر آن در ذیل قابل مشاهده است، در روز سه شنبه 20ام شهریور ماه به پایان رسید