شتابدهنده استارتاپ

در سال های اخیر، شتابدهنده ها یکی از اجزای بسیار مهم در خلق استارتاپ های معروفی همچون Airbnb, Twitch, Stripe, Dropbox و صدها برند دیگر بوده اند.

شرکت آوان نیز همواره در تلاش است با تامین منابع اصلی بوجود آمدن یک استارتاپ همچون دانش، سرمایه، محیط کار، نیروی کار، توسعه محصول و در آخر پشتیبانی از محصول بوجود آمده در تمامی سطوح، کارآفرینها و شرکت های کار آفرین را در مراحل مختلف ایجاد و راه اندازی ایده خود یاری نماید.

  • دانش

علی رغم پیشرفت تکنولوژی در عرصه های مختلف، هنوز شروع یک استارتاپ برای بیشتر افراد  امری بسیار پیچیده، دارای ظرافت های فراوان و در عمل بسیار دشواراست. در برخی موارد نیز پس از شروع کار به دلیل عدم مطالعه صحیح و رعایت نکردن اصول کارآفرینی بیشتر طرح ها و ایده ها با شکست روبرو می شوند. در مجموعه آوان با اشتراک گذاشتن دانش و مهارتهای لازم براع شروع یک پروژه با افراد صاحب ایده با دیدگاههای مختلف فارغ از دسته بندی های سنی و دانشی، آنها را در تمامی مسیر استارتاپ از راه اندازی پروژه تا تجاری سازی آن یاری می نماییم.

  • سرمایه

سرمایه گذاری برای یک استارتاپ مانند دنده های گیربکس برای خودرو عمل می کند. استارتاپ شما در طول حیاتش از مراحل مختلفی گذر می کند و در هر مرحله برای رسیدن به سرعت و شتاب مورد نیاز آن مرحله به مقدار مشخصی از سرمایه نیاز پیدا می کند تا با توان بدست آمده از این بزنگاه نیز عبور کند. با توجه به آمارهای مختلف، اکثر ایده پردازان برای تبدیل رویایشان به واقعیت در ابتدا با مشکل تامین بودجه روبرو می باشند و  از راه های مختلف تلاش برای تامین منابع امری ضروری است. اما مشکل واقعی در استارتاپ شما نه در رویارویی با رقبا و نه در تأمین سرمایه توسط یک سرمایه گذار، بلکه در تنش بین یک صاحب ایده و یک سرمایه گذار نمایان می شود. شرکت فنی مهندسی آوان در بسته پیشنهادی خود علاوه بر تامین منابع انسانی و زیرساختی، با توجه به توجیه اقتصادی پروژه مبالغ قابل توجهی به عنوان سرمایه در اختیار پروژه قرار می دهد.

 

  • محیط کار

آنچه که در فیلم های مستند از شروع کار استیو جابز، بیل گیتس، مارک زاکربرگ و یا جف بزوس به عنوان محیط کار در مرحله شروع کار برداشت می شود، در اغلب موارد گاراژ یا زیر زمینی است که با تعدادی میز، صندلی و کامپیوتر تجهیز شده است. اگر چه تکنولوژی و اینترنت این امکان را برای هر فرد و استارتاپ فراهم کرده است که از هر نقطه و مکانی شروع شود، با این حال داشتن محیط کاری مجهز، با امکانات و منابع لازم برای توسعه می تواند گام های یک استارتاپ را با سرعت بیشتری به سمت پیشرفت هدایت کند. این سرعت با احتمال ظهور رقبای پر قدرت اهمیت بیشتری پیدا می کند. شرکت آوان با در اختیار گذاشتن محیط کار لازم برای یک شروع ایده آل می تواند کمک بزرگی به تحقق رویای شما نماید.

 

  • نیروی کار

بی شک امروزه، یکی از دغدغه های بزرگ کارآفرینان و کارفرمایان تامین نیروی انسانی مورد نیاز برای کار است. بر اساس آمارهای اعلام شده، علی رغم تخصیص زمان قابل توجه برای انجام مصاحبه های کاری توسط کارفرمایان، 65% از آنان معتقدند دشوارترین بخش کار رسیدن به Shortlist از افرادی است که مهارت های مورد نیاز برای انجام وظایف لازم را دارا می باشند. لذا، معرفی و در اختیار قراردادن نیروی متخصص لازم توسط شرکت آوان می تواند از زمان لازم که صرف امور مربوط به تامین نیروی انسانی می گردد – از جستجو و مطالعه رزومه ها تا انجام مصاحبه و قرارداد –  برای امور دیگر صرف گردد.

 

  • توسعه محصول و پشتیبانی

تولید یک محصول نرم افزاری با رعایت تمامی اصول و استانداردهای برنامه نویسی امری بسیار پیچیده و نیازمند تجربه و تخصص بسیار است. در اصل، عدم رعایت اصول  مهندسی نرم افزار می تواند یکی از اصلی ترین عوامل شکست اغلب استارتاپ ها در کوتاه مدت و یا بلند مدت قلمداد شود. انتخاب زبان و پلتفرم، پیش بینی منابع مورد نیاز و عدم تحلیل صحیح زنجیره و فرایندها از اصول حیاتی این مرحله است که انجام صحیح آن نقش تعیین کننده ای در حیات نرم افزار دارد. در این مورد، شرکت آوان با بهره گیری از نیروهای متخصص قادر است علاوه بر تحلیل، طراحی و تولید بستر نرم افزاری مورد نیاز برای استارتاپ شما، توسعه و پشتیبانی پس از تولید را نیز عهده دار باشد.